Vali Pehlivan, Eğitimci-Yazar Yıldırım Alkış’ın ‘Yönetim Becerileri’ Konferansına katıldı

Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Eğitimci-Yazar Yıldırım Alkış’ın sunumunu gerçekleştirdiği ‘Yönetim Becerileri’ isimli konferansa katıldı.

Yenişehir Proje İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan programa, Vali Ali Hamza Pehlivan’ın yanı sıra Yenişehir Kaymakamı Mustafa Kılıç, Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Necmeddin Dinç, Müdür Yardımcıları, İmam Hatip Liseleri Meslek Dersleri Öğretmenleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri katıldı.

Programda yaptığı konuşmasında böylesine güzel bir etkinlikte bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Pehlivan, anne ve babalarımızdan sonra elimizden tutup bizi hayata hazırlayan, rehberlik ve önderlik eden Öğretmenlerimizin, sadece okul sıralarında değil hayatımızın her alanında feyiz alabileceğimiz değerlerimiz olduğunu vurguladı.

Konuşmasının devamında Vali Pehlivan; “Hepimiz hayatımızda belli dönemlerden geçerek belli meslek gruplarına yöneldik. Sahip olduğumuz mesleklerde başarılı olmanın sırrı ise ya sevdiğin işi yapacaksın ya da yaptığın işi seveceksin. Hele ki idealindeki mesleği yapıyorsan onun hakkını vermelisin. Vali de olabilirsiniz, marangoz da. Önemli olan ne meslekle uğraştığınız değil o mesleği en iyi şekilde, hakkını vererek yapıyor olmanızdır. Çünkü gönüllere hitap ederseniz, zihinlere de hitap edebilirsiniz. İnsanı kazanabilme yolu işte oradan geçiyor. Tabii biz bunları siz kıymetli Öğretmenlerimizden öğrendik, sizler de kıymetli öğrencilerimizi bugün bu minvalde yetiştiriyorsunuz.

Hayatta olduğumuz sürece iletişim kanallarını kapatmamak gerekiyor. Hayat gelişiyor, değişiyor. İlk insandan son insana kadar değişen elbette ki çok şey var ama özdeki bizi biz yapan insani değerlerimiz. Bu değerleri muhafaza etmeli ve bir bütün olarak görmeliyiz, bu doğrultuda yaşamalıyız. Geçmişi asla göz ardı etmeden köklerimizden beslenmeliyiz. Bu vesileyle Yıldırım Alkış hocamıza da ilimize geldikleri ve bu güzel konferansta bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’nın da bir konuşma yaptığı program, Eğitimci-Yazar Yıldırım Alkış’ın ‘Yönetim Becerileri’ isimli konferansı ile devam etti.