Topçu;”Çocuklar, Gelecek Sizlerindir”

Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, TBMM’nin kuruluşunun ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Topçu, “Bir milletin varoluş mücadelesi, Milli mücadelenin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş adımlarının başlangıcı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü, aynı zamanda Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından başta bizim çocuklarımız olmak üzere tüm dünya çocuklarına hediye edilmiş tek ve en anlamlı bayramdır.
23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, “Ya istiklal Ya Ölüm!” parolasıyla egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir.
Sevgili çocuklar; biliniz ki bayrağını, vatanını, milletini, ailesini ve arkadaşlarını seven çocukları, mutlu bir gelecek, bilimde, teknolojide çağı yakalamış, hatta çağın üstüne çıkmış bir Türkiye beklemektedir. Geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımıza yarının gözüyle bakıyor, ecdadın emaneti bu güzel ülkeyi geleceğe taşıyacağınıza inanıyoruz. Milli egemenlik milletin namusudur, şerefidir, haysiyetidir. Onu sonsuza kadar koruyun ve muhafaza edin. Bu zorlu günleri de hep birlikte milletçe aşacak ve umutlu yarınlara hep birlikte yürüyeceğiz. Gelecek sizlerindir.
TBMM’nin kuruluşunun 102. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu, geleceğiniz aydınlık olsun” dedi.