Mersin HDP’den, CHP Mitingi Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim talebiyle start verdiği mitinglerin ilki Mersin’de gerçekleşti.

Miting öncesi CHP kurmayları, Mersin’de birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek mitinge davet etti. CHP’nin miting yaptığı saatlerde ise sosyal medyada belli kesimler tarafından çeşitli görüntüler paylaşıldı.

Sosyal medyada paylaşılan Whatsapp konuşmalarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından üyelerine CHP’nin mitingine zorunlu katılım mesajlarının atıldığı iddia edildi.

Gelen iddialar üzerine görüştüğümüz HDP Mersin İl Eşbaşkanı Gülbahar Şofer, bu tür paylaşımların algı oluşturmak amacıyla koordineli bir şekilde yayınlandığını dile getirdi. HDP’li Şofer; ‘’Sosyal medyada dolaşan Whatsapp mesajları tamamen sahtedir. Bizler kendi mitingimize dahi üyelerimize böyle bir zorunlu katılım mesajı atmadık. Bu tür paylaşımlar asılsızdır ve partimizle alakası yoktur’’ ifadelerini kullandı.

Türkiye’de gün geçtikçe büyüyen erken seçim talebini HDP’nin de desteklediğini hatırlatan Şofer; ‘’İktidar ve yandaşları algı değiştirerek ‘erken seçim’ talebimizden kaçmaya çalışıyor. Ülkenin her kesiminin ortak talebi olan ‘erken seçim’ bir an önce yapılmalıdır. Bu tür algı operasyonlarıyla talebimiz ötelenemez’’ şeklinde konuştu.

HABER: SABRİ BORAK