Karadoğan; “Sağlık ertelemeye gelmez”

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin KARADOĞAN, sağlık çalışanları  ile ilgili gündemi değerlendirdi.

Uyarıyoruz, erken teşhis doğru tedavi hayat kurtarır. Olumlu yaklaşım motive eder, iyileştirir. Belirsizlik ise insanı hasta eder.!

Sürecin en başında kamuoyuna Sağlık Çalışanlarına müjde adı altında pompalanan popülist söylemler beklentileri yükseltmekten öteye geçmemiştir. Hekim ve hekim dışı Sağlık Çalışanları arasında çalışma barışını bozmuştur. Pandemiyle mücadelenin kahramanı koca bir sağlık ordusunda tek bir branşa yönelik yapılacak iyileştirme çabaları ekibin her bir halkasını birbirinden koparmaktadır. Sağlık ekip işidir. Ekip’se yanlış politika belirleyiciler eliyle ayrıştırılmakta, parçalanmaktadır.

Kamuoyunda aldığı tepki nedeniyle önce 22 Aralık 2021 tarihine, sonrasında Ocak 2022 ye ertelenerek TBMM Sağlık Komisyonunda bekletilen düzenleme Sağlık Çalışanlarının tamamının ekonomik haklarını iyileştirecek şekilde derhal yasalaşmalıdır.

Bu memleket salgınla mücadele de kendi aşısını üretebilmiş dünya da sayılı ülkelerden biridir. Sağlığa da Sağlık Çalışanına da gereğini yapacağına inancımız tamdır.

Pandeminin tekrar tırmanışa geçtiği, virüsün her gün mutasyona uğrayarak kol gezdiği bu günlerde Sağlık Çalışanlarının gözü, kulağı TBMM Sağlık Komisyonunda.

Vakit yorgun Sağlık emekçilerinin hakkının ödenmesi vaktidir.