Epic’in CEO’su uyardı: “Fortnite Token” gerçek değil, dolandırıcılık

Twitter’da “Fortnite Token” ile ilgili paylaşımlar yapanlar hakkında Epic Games CEO’su Tim Sweeney uyardı: “Bu bir dolandırıcılık.”

PC Gamer‘ın derlediği tweet’lerde, Fortnite Token adlı hesaptan çeşitli duyurular yapıldığı ve bu duyuruların altına Tim Sweeney tarafından “bu tamamen bir dolandırıcılık” şeklinde yorumlar bırakıldığı görülüyor. Tim Sweeney, Fortnite ile alakalı bir kripto projesinin söz konusu olmadığını belirtiyor.

İlk olarak 31 Aralık 2021 tarihinde “Hello, World” şeklinde paylaşım yapılan hesaptan 6 Haziran 2022’de yeni bir paylaşım daha geldi. Fortnite Token adlı hesap, “Fortnite Token NFT’lerinin 1.2 sürümü yayınlandı. Bir göz atın.” şeklinde paylaşım yaptı. Paylaşıma Tim Sweeney “Bu bir dolandırıcılık” şeklinde yanıt verdi:

Fortnite Token adlı hesap Tim Sweeney’in yorumuna şu şekilde karşılık verdi:

“Fortnite Token, bir kripto para dolandırıcılığı projesi değildir. Bunun yerine, arkasında belirli bir sahip, şirket, veya geleceğine karar veren bir CEO’su olmayan, adil bir lansmandır. Bu, topluluk odaklı, Fortnite oyun hayranları tarafından oluşturulmuş bir kripto para birimi projesidir.”

Fortnite Token’ın amacı her ne olursa olsun, Epic Games’e ait Fortnite markasını ve ilgili logolarını izinsiz olarak kullanıyor. Epic Games’in avukatları konuyla ilgili olarak hukuki süreçleri takip ediyor.