CHP Gençlik sınırı aştı!

Mersin’de dün maskeli bir grubun sözlü saldırısına maruz kalan yerel gazete çalışanları, bugün de CHP Gençlik kollarından oldukları iddia edilen onlarca kişinin yumurtalı ve boyalı saldırısına uğradı.

Bugün öğle saatlerinde merkez Akdeniz ilçesi Camişerif Mahallesi’nde yaklaşık 35 yıldır günlük siyasi gazete olarak yayın hayatını sürdüren ,Mersin Haberci Gazetesinin bulunduğu sokağa gelen çoğunluğu gençlerden oluşan onlarca kişi, ellerindeki boyaları kapının önüne çıkan gazete çalışanlarının üzerine döktü. Grup daha sonra gazete binasını ve çalışanlarını yumurta yağmuruna tuttu.

Gazete önündeki eylemlerini sürdüren kalabalık, “Yanlış haber yapıyorsunuz” diyerek slogan attı. Sloganlarına bir süre devam eden grup, tehditler savurup yanlarında getirdikleri buğdayları da gazete binası önüne döktükten sonra sloganlarla olay yerinden uzaklaştı. Saldırıda Haberci Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Ekici ile muhabir Kadri Duman’ın yüzü ve kıyafetleri boya içinde kaldı.
Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, gazete çalışanları ile görüştükten sonra bölgedeki kamera görüntülerini inceledi. Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.
Olayın ardından kentteki birçok gazeteci Haberci Gazetesi’nin önüne gelerek meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

“Sosyal demokrat geçinen insanların hak ve adalet anlayışını da gözler önüne sermesi açısından ibretlik bir olay”
Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Yüksel Ekici, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugün bir saldırıya uğradık. Hiç de hoş olmayan, demokrasiye yakışmayan ve özellikle kendilerine yakıştıramadığım bir partinin, bir genç grubun bunu yapması çok daha üzücü. Onları yönlendirenleri şiddetle kınıyorum. Bugün bizim başımıza gelen olay sadece bize değil basın özgürlüğüne bir saldırı olarak nitelendirilsin. Gerekli yerlere mesaj olsun, şikayetçi olduk, zaten artık kamuoyuna mal olmuş bir olay. Emniyetimiz de gerekli girişimleri yaptı, incelemeleri sürüyor. Sonucu inşallah adalet belirler. Bu saldırıların iyi tarafı da var. Yayın politikamızın doğruluğunu ispatlayan bir davranış. Sosyal demokrat geçinen insanların hak ve adalet anlayışını da gözler önüne sermesi açısından ibretlik bir olaydır” dedi.

Öte yandan,CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ise, yapılan protestoyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak; Mersin’de yerel bir gazete ile gençler arasında yaşanan ve adli makamlara intikal eden durumla ilgili gerekli disiplin soruşturması başlatmıştır. CHP  Gençlik Kolları , demokratik protesto sınırını aşan ve basın özgürlüğünü ihlal eden her eylemin karşısındadır” dedi.