Başkan Gültak’tan “bana silah çektiler” iddiası

Belediye Meclis toplantısında 2022 bütçesinin görüşüldüğü gergin oturumun ardından dışarı çıkan Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’a CHP’li Gençlik Kollarından olduğu iddia edilen grup ile AK Partili Gültak arasında sözlü tartışma başladı. Gültak’ın iddialarına göre CHP’li grubun silah çekmesinin ardından ortalık karıştı.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP’li Başkan Vahap Seçer ile AK Partili Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak arasında yaşanan tartışma ve gerilim meclis dışına da yansıdı. Gültak, mecliste yaşanan gergin tartışmadan dolayı toplantı salonu dışında Seçer’e küfür ve hakaret etmesine dayanamayan bir belediye çalışanı Gültak’a tepki gösterdi.

Saat 14:30’da başlayan Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısının 3. oturumunda son aranın verildiği sırada CHP’li gençlerin olduğu iddia edilen bir grup ile Gültak arasında sözlü tartışma yaşandı.

Gültak, şahsın kendisine silah çektiğini iddia etti. Tartışmalar üzerine aralarında Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile AK Partili meclis üyesi Mevlüt Ekmekçi’nin de aralarında olduğu meclis üyeleri olay yerine gelerek tarafları sakinleştirmeye çalıştı.

Gültak, “Arkadaşlar devlet gereğini yapar. Polis burada, kameralar burada” diye bağırırken bazı CHP’li gençlerin de “Biz ölümü göze aldık” diye bağırdıkları duyuldu.

Tartışmanın ardından Gültak’ın kendisine silah çektiğini iddia ettiği kişiden polis merkezi aracılığıyla şikayetçi oldu. Toplantı salonu etrafında güvenlik önlemi alan polis ekipleri silah çektiği iddia eden şahsı polis merkezine götürdü.

Meclis salonuna alınan meclis üyeleri de toplantının ardından geniş güvenlik önlemleri altında salondan ayrıldı.