Anamur’da ‘’ biz geleceğiz projesi ‘’ gençlik kampı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-1) kapsamında onaylanan, Yabancı Dil Eğitimcileri Derneği (YAB-DE) tarafından yürütülen; İngilizce Öğretmeni Esra Öğür tarafından koordine edilen “Biz Geleceğiz” projesi yarıyıl tatilinde 31 Ocak-5 Şubat 2022 tarihleri arasında Anamur’da gerçekleşti.

Ayrıca gençlere gönüllü öğretmenler tarafından dijital becerilerini geliştirecek web2 araçları; ebru ,taş boyama ukulele çalma gibi sanat ve müzik atölyeleri düzenlendi. Düzenlen eğitimlerle gençlerin iletişim,takım çalışması, organizasyon, problem çözme,kriz yönetimi, liderlik, analitik düşünme gibi bilgi, beceri ve yeterlilikleri gelişmesine katkı sağlanması hedeflendi. Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir ve Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan gençleri eğitim alanında ziyaret ederek söyleşi yaptılar.

Proje koordinatörü Esra Öğür kamp sayesinde merkeze en uzak mesafede yer alan Anamur ve Bozyazı ilçelerinde yaşayan; imkanları kısıtlı, farklı okullarda öğrenim gören gençlerin bir araya gelip tanışarak ,kaynaşarak kaliteli zaman geçirdiklerini görmekten oldukça memnun olduklarını; projenin bitmediğini hava koşulları uygun olduğu zaman tarihi geziler düzenleyip ; eğitimlere online olarak devam edeceklerini belirtti.
YAB-DE olarak bu tür projelere devam edeceklerini belirten Öğür projenin yazılmasında ve yürütülmesinde katkı sağlayan, Mersin’den gelerek kamp süresince bizi yalnız bırakmayan YAB-DE genel sekteri İngilizce Öğretmeni Tuğba Bademci ve dernek başkanı İngilizce Öğretmeni Mehmet Burçin Özkan’a teşekkürlerini iletti.